Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att som medlem i ICA-förbundet bedriva detaljhandelsrörelse med dagligvaror och därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 58 544 | 56 297 | 52 733 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 166 | 3 608 | 3 051 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 154 | 3 610 | 3 038 |
| Årets resultat (tkr) | 3 864 | 3 380 | 2 771 |
| Summa tillgångar (tkr) | 18 787 | 17 429 | 16 326 |
| Antal anställda | 10 | 10 | 10 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 58 544 | 56 297 | 52 733 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 166 | 3 608 | 3 051 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 154 | 3 610 | 3 038 |
| Årets resultat (tkr) | 3 864 | 3 380 | 2 771 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 10 533 | 10 542 | 5 893 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 8 254 | 6 887 | 10 432 |
| Tillgångar (tkr) | 18 787 | 17 429 | 16 326 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 9 714 | 7 850 | 6 719 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 2 780 | 3 550 | 4 252 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 1 944 | 1 948 | 1 948 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 4 349 | 4 081 | 3 406 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 18 787 | 17 429 | 16 326 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 2 000 | 2 250 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 10 | 10 | 10 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 5 854 | 5 630 | 5 273 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 7.1% | 6.4% | 5.8% |
| Soliditet | 62.4% | 59.7% | 59.9% |
| Kassalikviditet | 142.8% | 117.5% | 253.1% |
Jan Duvdahl i Duved AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Jan Duvdahl Invest AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2026-04.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att som medlem i ICA-förbundet bedriva detaljhandelsrörelse med dagligvaror och därmed förenlig verksamhet.